Zeynep Öykü’den Duygusal Performans

Necipoğlu’nun öğrencilerinden Zeynep Öykü, sanatçının 1 Haziranda ölüm yıldönümü nedeniyle, hocasına ithaf ettiği bir performans hazırladı.
Bu haber 498 kere okunmuş.29 Mayıs 2016, Pazar - 18:49

Brezilya'nın başkenti Rio de Janerio' da verdiği konser sonrası 1 Haziran 2009'da Air France Havayolları'na ait uçağın Atlas Okyanusu'na düşmesi sonucu yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi ve Arp Anasanat Dalı Başkanı, dünyaca ünlü arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun adı öğrencilerinin performanslarında yaşatılıyor. 

Necipoğlu’nun öğrencilerinden Zeynep Öykü, sanatçının 1 Haziranda ölüm yıldönümü nedeniyle, hocasına ithaf ettiği bir performans hazırladı. Zeynep Öykü, bu çalışma ile ilgili duygularını şöyle dile getiriyor; “Ceren Necipoğlu, iyi müzisyenliğinin yanı sıra çok iyi bir hoca idi. Beni arpa başlatan hocamı anmak için, kaybolduğu okyanusun hikayesini anlatan bu parçayı hazırladım. Solo arp için düzenlediğim, "Haru no Umi", baharda deniz anlamına geliyor. Haru no Umi'yi 8 yaşında kör olan Japon besteci Michio Miyagi'nin, çocukluğunda gördüğü Tomanoura denizinin anıları üzerine yazmış. Hayatı denizin altında sona ermiş olan hocamın ölüm yıldönümünde onu seven ve özleyenlere, denizi anlatan bu hüzünlü  parçayı armağan ediyorum. “

 

Etiketler: Zeynep   Öykü   Ceren   Nacipoğlu   arp   öğrenci   performans   duygusal   anı  

Yorumlar

En Son Haberler
YazarlarTümü
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki