Sevgi ve Kardeşlik İçin Çiziyor

Diş Hekimi Gülçin Bilecen sevgi ve kardeşliği tuvale yansıtıyor.
Bu haber 1321 kere okunmuş.05 Ağustos 2015, Çarşamba - 13:39

SEVGİ VE KARDEŞLİK İÇİN ÇİZİYOR

İnsanların kendilerini ya da duygularını ifade etmeleri her zaman kolay değildir. Belki şöyle söylemek gerekiyor " Her insan kelime kullanarak duygularını ifade edemeyebilir". İfade edilemeyenler bazen bir kalemin, bazen bir fırçanın ucundan süzülür. Kelimelere ve renklere bürünür, anlam kazanır.

Diş Hekimi Gülçin Bilecen' de duygularına fırça ile tuvalde hayat verenlerden. Resim ile tanışması üniversite yıllarına rastlıyor. Diş Hekimliği Fakültesi' nde okurken Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver' den tezhip ve bezeme dersleri almış. Zaman içinde resme olan ilgisi artmış ve hastalarından arta kalan zamanlarda resim yaparak hem günün yorgunluğunu atmış hemde duygu ve düşüncelerini tuvale aktarmış.

"2011 yılında Fikret Otyam ile tanışma fırsatı buldum. Resimlerimi gösterdim ve çok beğendi. Bu benim için oldukça motive ediciydi. İlk sergimi 2014' ün Eylül ayında Fikret Otyam Sanat Galerisi' nde açtım. Beyin Fırtınası isimli sergim oldukça ilgi gördü. "  

Sergiyi gezen bir tanıdığı, resimlerini İngiltere' de Walton Fine Arts Galery ile paylaşınca galeri yöneticilerinden davet almış. Halen 5 resmi orada sergileniyor.

Amacının sevgi, kardeşlik, birlik üzerine düşündüren resimler yapmak olduğunu söyleyen Bilecen, yurtiçi ve yurtdışı sergilerde adından söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Gülçin Bilecen e-mail: gulcinbilecen@gmail.com

Röportaj: Şule Doğan Sadak

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En Son Haberler
YazarlarTümü
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki