Şampiyonlara Eğitim Desteği

Bölgesel amatör ligde gösterdiği başarı ile Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’ nde mücadele etmeye hak kazanan Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübünün 11 öğrencisinin eğitimini Antalya Özel Işıklar Lisesi üstlendi.
Bu haber 420 kere okunmuş.17 Kasım 2016, Perşembe - 18:18

Bölgesel amatör ligde gösterdiği başarı ile Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’ nde mücadele etmeye hak kazanan Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübünün 11 öğrencisinin eğitimini Antalya Özel Işıklar Lisesi üstlendi.

İki yıl öncesinde kurulmasına rağmen Bölgesel Amatör Lig’de yapılan grup maçlarını kazanarak Türkiye Kadınlar Hentbol 2. Ligi’ nde mücadele etmeye hak kazanan Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübünün 11 sporcusuna eğitim desteği geldi. Antalya’nın tanınmış öğretmenlerinden Halef Kartal tarafından kurulan Özel Işıklar Lisesi şampiyon takımın 11 öğrencisinin eğitimini üstlendi. Yıllardır eğitimin içerisinde olması nedeniyle özellikle kızların eğitiminin kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Özel Işıklar Lisesi Kurucusu Halef Kartal “Bu çocuklarımız her türlü imkansızlıklara rağmen çok önemli başarı kazandılar. Bu başarının karşılıksız kalmaması ve şampiyon kızlarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına bu evlatlarımızın eğitimini kurum olarak üstlendik. Kızlarımızın hentbol maçlarında olduğu gibi derslerinde de başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Hepsine de hem eğitim hem de spor hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Hiçbir kurum ve kuruluş desteği olmamasına rağmen Antalya’nın Kadınlar Hentbol 2. Ligi’ nde temsilcisi olan Gazi Gençlik Spor Kulübü’ nün antrenörleri Onur Yüksel ve Emin Kurtak önemli bir başarı kazandıklarını belirterek “ Kurulduğumuz günden bu yana hiçbir kurum ve kuruluştan destek görmedik.  Sponsorumuz yok. Eşimizden, dostumuzdan kendi imkanlarımızla sağladığımız bütçeyle bu takımı bu günlere getirdik. Kızlarımız olağanüstü bir mücadele örneği sergileyerek Antalya’yı 2. Lig’ de temsil etme hakkı kazandılar. Bu başarının karşılığı olarak Özel Işıklar Lisesinin eğitim desteği son derece anlamlı oldu. Bizler de bu jeste  2. Lig’ de başarılı olarak karşılık vereceğiz. Tüm Antalyalıları takımımıza destek olmaya çağırıyoruz” dediler.

Etiketler: Antalya   gazi   gençlik   spor   klüp   hentbol   kız   takım   şampiyon   eğitim  

Yorumlar

En Son Haberler
YazarlarTümü
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki