Hemşirelik Fakültesi Diyabete Dikkat Çekti

Bu haber 390 kere okunmuş.19 Kasım 2016, Cumartesi - 18:58

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından Diyabet Haftası sebebiyle 17 Kasım 2016 tarihinde farkındalık etkinlikleri düzenlendi. Diyabet haftası sebebiyle toplumda Diyabet hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Döşemealtı Ilıca Köy meydanında ve Çaybaşı Kıraathanesinde yapılan etkinlik kapsamında isteyen kişilere diyabet kontrolü yapılarak sonuçlarına ilişkin bilgi verildi. Beslenme, ilaç kullanımı, hastalık yönetimi gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik Döşemealtı Ilıca köy meydanında Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Arzu Akcan ve Arş. Gör. Ayşe Akgöz rehberliğinde 26 öğrenci ve Çaybaşı Kıraathanesi’nde ise Hemşirelik Fakültesi Öğretim Görevlisi Süreyya Sarvan ve öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.

İnsanların diyabete karşı bilinçlenmesi gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Arzu Akcan “Etkinlikte köy halkından 102 kişinin, kıraathanede de 50 kişinin ölçümlerini yaptık. Katılımcıların kan şekeri, kan basıncı ölçümleri yapılıp beden kitle indekslerini hesapladık. Sonrasında çıkan sonuçlara göre kişilere bireysel eğitimler verip ve bundan sonrası için neler yapmaları gerektiğine dair yönlendirmelerde bulunduk.” diye konuştu.

Etiketler: Antalya   Akdeniz   üniversite   hemşirelik   fakülte   diyabet  

Yorumlar

En Son Haberler
YazarlarTümü
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki